Idzie Ola do przedszkola…

Od drugiego-trzeciego roku życia dziecka rozpoczyna się okres zwany przedszkolnym. Oznacza to, że także zarówno dwulatek jak i trzylatek może już przez dłuższy czas przebywać poza domem pod opieką osób trzecich. Dlatego Rodzice zapisują dzieci do przedszkola i są przekonani, że to decyzja korzystna dla rozwoju malucha. Nasze przedszkole pracuje na sprawdzonym od wielu lat programie adaptacyjnym.

Czy pójście do przedszkola zawsze musi oznaczać dla dziecka dramat?
Absolutnie nie!
Można postarać się, by koszty adaptacji były jak najmilsze. Sami Rodzice mogą ułatwić swojemu dziecku i sobie pierwsze dni w przedszkolu. Jeżeli dziecko bardzo źle znosi rozstania, pojawiają się bóle głowy, brzucha, wymioty, nocne moczenie i objawy te utrzymują się długo, trzeba czasem zrezygnować na jakiś czas z przedszkola, może nawet na rok. Jednak nie przerażajcie się tą informacją. Tego typu przypadki zdarzają się naprawdę niezwykle rzadko.

Życzymy Wam wiele spokoju i mądrości, zwłaszcza na pierwsze dni września.
Kiedy przez „to” przejdziecie, czeka Was w naszym przedszkolu wiele wspaniałych chwil 🙂

 
Co potrzebne jest w przedszkolu….

– Do przedszkola potrzebne są: kapcie (podpisane w środku) oraz podpisany worek na kapcie. Te rzeczy każdy przedszkolak trzyma w swojej szafce w szatni.

– Młodsze grupy odpoczywające, powinny mieć pościel, którą bez problemu można kupić w większych marketach, małą poduszeczkę pod głowę oraz piżamkę. Wszystkie te rzeczy należy włożyć do podpisanego worka. Bardzo ważne jest, aby rzeczy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka. Zadbajmy, by dziecko w pierwszych dniach nie przeżywało dodatkowych, niepotrzebnych stresów związanych z rozpoznawaniem własnych przedmiotów. Można też włożyć do worka ulubioną przytulankę, która ułatwi zaśnięcie dziecku.

– Ponieważ dziecko może czasem się zmoczyć lub zabrudzić dlatego w szafce powinny być zawsze- majteczki, rajstopy, koszulka (po prostu rzeczy na przebranie). Wszystko się może zdarzyć, a szczególnie w tych pierwszych miesiącach.

– W naszym przedszkolu będzie potrzebny także dodatkowy worek, w którym to znajdzie się strój gimnastyczny na zajęcia z korektywy (krótkie spodenki i bluzeczka) oraz judoga na zajęcia z fun-judo.Niezbędna będzie też uśmiechnięta mina u dorosłych i wszystkich przedszkolaków:)
Nie zapomnijcie zabrać jej z domu!

A szczegóły poradnika „Idzie Ola do przedszkola” otrzymacie Państwo  w pierwszym dniu pobytu w naszym przedszkolu:)

 
Blog