Akcje charytatywne

W dzisiejszych czasach dzieci często spotykają się z krzywdą ludzką, niedostatkiem, chorobami czy kalectwem. Widzą wiele cierpienia wśród ludzi. Obserwują i gromadzą własne doświadczenia w trakcie kontaktów społecznych. Rodzice i nauczyciele starają się przekazać im informacje o tym co jest dobre, a co złe, uwrażliwiając na krzywdę drugiego człowieka i ucząc empatii.

Dzieci w wieku przedszkolnym instynktownie chcą działać, pomagać, być aktywne, zmieniać zły los tu i teraz.

Taka gotowość niesienia innym pomocy to bardzo cenna wartość człowieka. Pielęgnujemy to w naszych dzieciach. Doskonale wiedzą o tym wszyscy ci, którzy nie przechodzą obojętnie wobec różnych akcji charytatywnych organizowanych przez Przedszkole Bambino.

A są to:

- Kiermasz Świąteczny- w okresie przed świątecznym wszystkie przedszkolaki wykonują przepiękne i przeróżne ozdoby świąteczne oraz kartki, które zostają sprzedawane. A dochód z tej akcji przekazany jest na Fundację Spełnionych Marzeń, z którą współpracujemy już od kilku lat.

- Podziel się posiłkiem z Pieskiem i Kotkiem- jest to akcja w czasie, której przedszkolaki przynoszą do naszego przedszkola żywność, kocyki, zabawki przeznaczone dla zwierzaków. Podarunki zbierane są w okresie zimowym i zawożone do Schroniska na Paluchu.