Kalendarz uroczystości i imprez

Bal Pani Jesieni- to zabawa organizowana na Powitanie Jesieni. Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrane odpowiednio we wcześniej ustalonych kolorach pojawiają się na sali gimnastycznej, gdzie w wesołej atmosferze witają Panią Jesień. Oprócz dobrego humoru czekają na przedszkolaków tańce, konkursy i zagadki a wszystko to pod okiem Pani Jesieni.

Pasowanie na Przedszkolaka- jest to szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci, ale także i ich Rodziców. Maluchy przygotowują na tę uroczystość wiele wierszyków i piosenek, które prezentują swoim Rodzicom i zaproszonym gościom. Jest to także dobry moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. A na znak dojrzałości Pani Dyrektor pasuje kolorowym ołówkiem każdego przedszkolaka. Po tych uroczystościach wszyscy zaproszeni są na poczęstunek i małe co nieco.

Mikołajki-w tym dniu do dzieci z naszego przedszkola przybywa św. Mikołaj i wspólnie z dziećmi bawi się, tańczy i zawsze ma dla nich jakieś upominki.

Wigilia Przedszkolaków- przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie przedszkolaki wraz z całym personelem przedszkola spotykają się na Wigilii. Rozpoczyna się ona „Jasełkami”, które wystawia najstarsza grupa. Następnie wspólnie kolędujemy i spędzamy miły czas. Oprócz Wigilii Przedszkolaków w każdej grupie odbywają się spotkania opłatkowe z Rodzicami. Są to bardzo wzruszające i pełne nastroju uroczystości.

Dzień Babci i Dziadka-spośród wielu uroczystości i imprez w Przedszkolu Bambino, te mają w sobie chyba najwięcej ciepła i nastroju. Dzieci przygotowują wtedy swoim Babciom i Dziadkom piękne niespodzianki w postaci występów i prezentów.

Bal karnawałowy-w tym dniu wszyscy (łącznie z gronem pedagogicznym) mają na sobie przebrania i trudno odgadnąć kto kim jest. Jest to impreza,  którą dzieci lubią najbardziej. W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach i tańcach wszyscy bawią się aż do obiadu. Uwieńczeniem balu jest wybór króla i królowej Balu.

Festyn Rodzinny-jest bardzo ważnym wydarzeniem w Przedszkolu Bambino. W naszym ogrodzie spotykają się wszystkie przedszkolaki ze swoimi rodzicami. Odbywają się wspólne zabawy i konkurencje, po których ma miejsce wielki rodzinny piknik. Oprócz tego proponujemy wiele innych atrakcji np. można zamówić  „makijaż” specjalnymi farbkami do twarzy.

Pożegnanie 6-laków  i 5-latków to uroczystość podsumowująca edukację najstarszych przedszkolaków. Dzieci prezentują,Dzieci prezentują programy artystyczne przygotowane pod kierunkiem swoich pań przygotowane pod kierunkiem swoich pań, programy artystyczne. Stałym punktem uroczystości jest tańczony przez dzieci Polonez. Sześciolatki otrzymują pamiątkowe książki i dyplomy. Po uroczystościach grono pedagogiczne, dzieci oraz ich bliscy spotykają się na pożegnalnym przyjęciu.

Bal Absolwentów Przedszkola Bambino - jest to spotkanie mające na celu podtrzymywanie więzi z byłymi przedszkolakami i uzyskiwanie informacji zwrotnych o postępach dzieci w szkole. Na bal zaproszeni są również Rodzice i rodzeństwo absolwentów. Jest to okazja do świetnej zabawy i wspominania przedszkolnych lat.

Oprócz cyklicznych imprez i uroczystości - w Przedszkolu Bambino co miesiąc atrakcja: spotkanie z teatrem, kocert muzyków z Filaharmoni Narodowej lub wycieczka tematyczna.